Święte Triduum Paschalne to dni misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Obchody Paschalne w parafii Kamionka rozpoczęły się Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Celebracja ta przypominała Ostatnią Wieczerzę Chrystusa spożywaną w wieczerniku z uczniami na dzień przed męką. Podczas Ostatniej Wieczerzy Chrystus ustanawia dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Po Eucharystii ks. Grzegorz Nenca przeniósł Najświętszy Sakrament do specjalnej kaplicy – ciemnicy, w której trwała adoracja.
Wielki Piątek to dzień zadumy, w którym rozważa się mękę Chrystusa. Cała liturgia tego dnia jest przepojona powagą oraz skupieniem. Tego dnia nie odprawia się Mszy świętej, ponieważ Chrystus – najwyższy Kapłan – sam złożył ofiarę z siebie. Na obrzędy Wielkiego Piątku składają się: liturgia słowa, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja krzyża a także Komunia Święta. Obrzędy kończą się przeniesieniem Eucharystii do Grobu Pańskiego i adoracyjnym czuwaniem. Przy grobie już tradycyjnie wartę pełnili nasi strażacy z Kamionki i Rychławy. Parafianie adorowali Jezusa złożonego w grobie.
W Wielką Sobotę o godz. 12.00 zostały pobłogosławione i poświęcone pokarmy na stół świąteczny.
Po dniu milczenia i modlitwy, gdy zapadł zmrok o godz. 21.00 parafianie zgromadzili się na liturgii Wigilii Paschalnej .
Liturgia tej Wielkiej Nocy ma cztery części:
- obrzęd światła, na który składają się poświęcenie ognia, przygotowanie paschału, procesja do kościoła i śpiew hymnu Exultet;
- liturgia słowa, która ukazuje wielkie dzieła Boga, jakich dla swojego ludu dokonał Pan, wtedy też rozlega się potrójne, radosne Alleluja.
- liturgia chrzcielna, podczas której następuje błogosławieństwo wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
- liturgia eucharystyczna, podczas której Chrystus Pan zaprasza do stołu wszystkich odkupionych Jego śmiercią i zmartwychwstaniem.