Parafia Kamionka corocznie ma możliwość goszczenia pielgrzymów zmęczonych, którzy zmierzają na Jasną Górę. Po utworzeniu diecezji pelplińskiej w 1992 roku, rozpoczęły się piesze pielgrzymki z niektórych miast tej diecezji. W latach 1992 i 1993 grupy ze Starogardu Gdańskiego i Tczewa przechodziły przez Kamionkę. Później, gdy trasa grupy ze Starogardu została zmieniona, przez Kamionkę przechodzi jedynie grupa tczewska. Pielgrzymi zatrzymują się tu na przerwę obiadową, a następnie udają się na nocleg do Nowego. Przed wyjściem, radni parafialni zbierają składki wśród wszystkich regionów parafii, aby zakupić niezbędne produkty do przygotowania obiadu. Już od wczesnych godzin porannych, 31 lipca, gospodynie z wsi przygotowują w remizie różnorodne poczęstunki. Około 30 osób, w tym ksiądz, klerycy, personel medyczny i porządkowi, jest goszczone przez księdza proboszcza na plebanii. Ksiądz proboszcz witający pielgrzymów na granicy parafii (w Rudawkach, od strony Rynkówki) prowadzi ich na przerwę do remizy. Pielgrzymi odpoczywają w Kamionce przez 2 godziny, a następnie odświeżeni wyruszają w dalszą drogę ku Maryi, zabierając ze sobą intencje parafian z Kamionki.
Parafia Kamionka ma możliwość goszczenia co roku utrudzonych pielgrzymów, którzy zmierzają na Jasną Górę. Po powstaniu w 1992 roku diecezji pelplińskiej, wyruszają piesze pielgrzymki z niektórych miast tej diecezji. W latach 1992 i 1993 przez Kamionkę przechodziły grupy ze Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Później, gdy grupa starogardzka zmieniła trasę, przez Kamionkę przechodzi tylko grupa tczewska. Pielgrzymi mają tu przystanek obiadowy, a później na nocleg udają się do Nowego. Wcześniej radni parafialni zbierają składki wśród wszystkich rejonów parafii, aby zakupić potrzebne produkty do zrobienia obiadu. Już od wczesnego rana, 31 lipca, gospodynie ze wsi przygotowują w remizie różnego rodzaju poczęstunki. Także blisko 30 osób (ksiądz, klerycy, służba zdrowia, porządkowi) są goszczeni przez księdza proboszcza na plebanii. Ksiądz proboszcz witający pielgrzymów na granicy parafii (w Rudawkach, od strony Rynkówki) i prowadzący na poczęstunek do remizy. Pielgrzymi odpoczywają w Kamionce 2 godziny i odświeżeni ruszają w dalszą drogę ku Maryi, zabierając ze sobą intencje parafian z Kamionki.Również parafianie z Kamionki biorą czynny udział w pieszych pielgrzymkach. Wcześniej maszerowały różne osoby w grupie tczewskiej, a od kilku ostatnich lat pielgrzymi z Kamionki maszerują dzielnie ze swoim księdzem proboszczem w grupie starogardzkiej. Ze zdobytych relacji wynika, że doświadczenie przemarszu w „bożej grupie” na Jasną Górę zdobyli:
- Jadwiga Janicka
- Salomea Banaszak
- Benedykt Grochowski
- Brygida Grochowska
- Gabriela Szczygieł
- Maria Koniarska
- Małgorzata Chyła
- Artur Gracek
- Anna Kraskowska
- Daniel Bieńkowski
- Joanna Bieńkowska
- Małgorzata Młokosa
- Daria Grochowska
- Beata Kowalska
- Anna Karcz
- Wojciech Głąb
- Sławomir Głąb
- Julita S.
- Natalia Bartoń
Razem z pielgrzymami z Kamionki maszerowali także przedstawiciele młodzieży z sąsiednich parafii i oczywiście z całego rejonu tczewskiego bądź starogardzkiego.