Parafia Kamionka corocznie ma możliwość goszczenia pielgrzymów zmęczonych, którzy zmierzają na Jasną Górę. Po utworzeniu diecezji pelplińskiej w 1992 roku, rozpoczęły się piesze pielgrzymki z niektórych miast tej diecezji. W latach 1992 i 1993 grupy ze Starogardu Gdańskiego i Tczewa przechodziły przez Kamionkę. Później, gdy trasa grupy ze Starogardu została zmieniona, przez Kamionkę przechodzi jedynie grupa tczewska. Pielgrzymi zatrzymują się tu na przerwę obiadową, a następnie udają się na nocleg do Nowego. Przed wyjściem, radni parafialni zbierają składki wśród wszystkich regionów parafii, aby zakupić niezbędne produkty do przygotowania obiadu. Już od wczesnych godzin porannych, 31 lipca, gospodynie z wsi przygotowują w remizie różnorodne poczęstunki. Około 30 osób, w tym ksiądz, klerycy, personel medyczny i porządkowi, jest goszczone przez księdza proboszcza na plebanii. Ksiądz proboszcz witający pielgrzymów na granicy parafii (w Rudawkach, od strony Rynkówki) prowadzi ich na przerwę do remizy. Pielgrzymi odpoczywają w Kamionce przez 2 godziny, a następnie odświeżeni wyruszają w dalszą drogę ku Maryi, zabierając ze sobą intencje parafian z Kamionki.
Największym doświadczeniem pielgrzymkowym może się poszczycić ks. proboszcz Andrzej Taliński, który maszeruje na Jasną Górę corocznie od roku 1981 (czyli w roku 2011 przeżywał 31 pielgrzymkę). Pierwszy raz maszerował z Torunia z grupą gdyńską w 1981 roku (nie było jeszcze grupy z rodzinnych stron), później już – jako licealista i seminarzysta – maszerował z rodzinną grupą Nowe Miasto Lubawskie (Ziemia Lubawska), następnie z parafiami, w których pracował (pracując w Skarszewach maszerował z grupą starogardzką – będąc także przewodnikiem tej grupy, pracując w Tucholi maszerował z grupą chojnicką – będąc także przewodnikiem tej grupy, a teraz pracując w Kamionce maszeruje z grupą starogardzką). Brał też udział w lokalnych pielgrzymkach z rodzinnego Nowego Miasta Lubawskiego (gdzie jest sanktuarium Matki Boskiej Łąkowskiej) do sanktuarium w Lipach (k. Lubawy). W latach 1998 – 2002 organizował 2-dniowe pielgrzymki z Tucholi do sanktuarium we Wielu, a od 2003 roku organizuje corocznie 2-dniowe piesze pielgrzymki z Kamionki do sanktuarium w Piasecznie. Każdy młody człowiek powinien przeżyć taką szczególną Bożą przygodę i dołączyć do tej zasłużonej grupy pielgrzymów.
TCZEWSKA PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 2019
31 lipca gościliśmy pielgrzymów idących z Tczewa. Pątnicy odpoczywali w świetlicy wiejskiej, gdzie zostały przygotowane kanapki, napoje i smaczne ciasta pieczone przez Parafialny Zespół Caritas i parafian. Ksiądz i osoby funkcyjne w grupie zaproszone zostały do plebanii. Wszyscy pielgrzymi, będąc wdzięczni za poczęstunek, zapewniali o swojej modlitwie w drodze na Jasną Górę.
Dzielni pielgrzymi pokonują trasę 436 km, podczas 14-dniowego marszu. Niegroźne są dla nich upały i deszcz, gdyż wielką motywacją jest możliwość stanięcia przed obliczem Jasnogórskiej Pani i zawierzenia jej intencji (swoich, rodzinnych, parafialnych i wszystkich spotykanych ludzi).
TCZEWSKA PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 2021
Tradycją jest, że każdego roku gościmy pielgrzymów z grupy tczewskiej zdążających do Częstochowy. Również w tym roku, 31 lipca (sobota), liczna grupa pątników odpoczywała w remizie strażackiej w Kamionce, gdzie panie z parafialnego zespołu Caritas (p. Ewa Praśmowska, Ewa Surma, Katarzyna Kropisz, Bożena Kamińska, Janina Buśawska, Krystyna Kraskowska, Maria Bieńkowska, Halina Jabłońka, Gabriela Pliszka, Barbara Nowicka, Beata Stępień, Maria Koniarska) przygotowały smaczny posiłek, a piekarnia Meller z Pelplina podarowała pyszne drożdżówki. Kapłani zaproszeni zostali przez ks. Grzegorza Nencę do plebanii.
Wdzięczni za poczęstunek pielgrzymi zapewniali o swojej modlitwie w drodze na Jasną Górę.