Pielgrzymka do Częstochowy

Parafia Kamionka corocznie ma możliwość goszczenia pielgrzymów zmęczonych, którzy zmierzają na Jasną Górę. Po utworzeniu diecezji pelplińskiej w 1992 roku, rozpoczęły się piesze pielgrzymki z niektórych miast tej diecezji. W latach 1992 i 1993 grupy ze Starogardu Gdańskiego i Tczewa przechodziły przez Kamionkę. Później, gdy trasa grupy ze Starogardu została zmieniona, przez Kamionkę przechodzi jedynie grupa tczewska. Pielgrzymi zatrzymują się tu na przerwę obiadową, a następnie udają się na nocleg do Nowego. Przed wyjściem, radni parafialni zbierają składki wśród wszystkich regionów parafii, aby zakupić niezbędne produkty do przygotowania obiadu. Już od wczesnych godzin porannych, 31 lipca, gospodynie z wsi przygotowują w remizie różnorodne poczęstunki. Około 30 osób, w tym ksiądz, klerycy, personel medyczny i porządkowi, jest goszczone przez księdza proboszcza na plebanii. Ksiądz proboszcz witający pielgrzymów na granicy parafii (w Rudawkach, od strony Rynkówki) prowadzi ich na przerwę do remizy. Pielgrzymi odpoczywają w Kamionce przez 2 godziny, a następnie odświeżeni wyruszają w dalszą drogę ku Maryi, zabierając ze sobą intencje parafian z Kamionki.

Zdjęcie 1 z 5