+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Chór parafialny
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Klub Sportowy BONUM
Kościół
KSM
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Schola PROMYKI-AMICITIA
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Zespół BARKA
Zespół CENTENUM
Zespół FLORENTER
Zespół PROMYCZKI PAPIEŻA
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
GŁOS PARAFII
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Biblioteka, KGW- ONG
Klub Sportowy GAUDIUM
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Przedszkole
Szkoły
WDK - RYCHŁAWIAKI
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.pelplin.diecezja.org
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
CHLEB PODZIELONY- Dożynki Gminno-Parafialne- Kamionka 2011
Głos SMĘTOWA
CHLEB PODZIELONY
Wzruszającym momentem dożynek jest przekazanie przez starostów dożynkowych bochna chleba gospodarzowi gminy. Ta tez było podczas dożynek w Kamionce. – Serdecznie dziękuję naszym rolnikom za ten dorodny bochen chleba – powiedziała Pani Wójt odbierając bochen chleba.


KSIĄDZ ZAMÓWIŁ POGODĘ
Wspaniale przygotowanym uroczystościom dożynkowym sprzyjała nader życzliwa, ciepła pogoda.

Obiecałem Warn, że na Dożynki będzie piękna pogoda i słowa dotrzymałem - mówił nieco żartobliwie ksiądz proboszcz Andrzej Taliński, główny animator parafialnej części Dożynek.
Z przybyciem na dożynkowe uroczystości do Kamionki nie było żadnego problemu gdyż organizatorzy zapewnili sprawny dowóz autobusowy dla wszystkich mieszkańców całej gminy.Uczestnicy uroczystości zebrali się przed miejscową remizą. Utworzyli barwny pochód dożynkowy i z dumą przemaszerowali przez całą wieś Kamionka aż do kościoła. Na czele korowodu kroczyła orkiestra dęta z Gniewu pod dyrekcją Jadwigi Mielke. Kościół wypełnił się po brzegi. Na ołtarz wniesiono dorodne bochny chleba a przed ołtarzem ustawiono dożynkowe wieńce.Mszę świętą dziękczynną celebrował ksiądz proboszcz Andrzej Taliński. Liturgię ubogacała Orkiestra Dęta z Gniewu. Szczególnie wzruszająco odegrany i odśpiewany został hymn „Boże coś Polskę". Na zakończenie mszy świętej ksiądz proboszcz przedstawił szczegółowo bogaty program uroczystości dożynkowych, zaprosił wszystkich do licznego udziału oraz życzył udanej zabawy.
Po mszy ponownie uformowano korowód i przemaszerowano na pobliskie boisko sportowe. Dożynkowe wieńce ustawiono przed sceną. Goście zasiedli na scenie a uczestnicy dożynek zajęli miejsca na specjalnie przygotowanych ławkach. Głos zabrał ksiądz proboszcz Andrzej Taliński, który sprawnie prowadził konferansjerkę uroczystości.

Wieniec sołectwa Lalkowy

PANI WÓJT PODZIELIŁA CHLEB

Najbardziej wzruszającym momentem dożynek jest przekazanie przez starostów dożynkowych bochna chleba gospodarzowi gminy. I tak też było tym razem.

Pani Wójt, Zofia Kirszenstein ze wzruszeniem przyjęła dorodny bochen chleba.
- Serdecznie dziękuję naszym rolnikom za ten dorodny bochen chleba i obiecuje, że zrobię wszystko aby dzielić go sprawiedliwie - powiedziała Pani Wójt. - Dziękuje także naszemu starostwu za stałą pomoc i aktywne wspieranie działań naszej gminy. Dzisiejsze uroczystości dożynkowe są wymownym przykładem tego, że potrafimy razem, zgodnie współpracować i bawić się. Właśnie ten dożynkowy bochen chleba to symbol naszego współdziałania, naszego porozumienia, naszego dobra. Pragnę podzielić się tym bochnem chleba ze wszystkim powiedziała Pani Wójt, Zofia Kirszenstein i rozpoczęła symboliczne dzielenie bochna.


Pierwszą osobą z którą podzieliła się chlebem Pani Wójt był wicestarosta starogardzki, Kazi¬mierz Chyła.- Dzisiejsze uroczystości dożynkowe w gminie Smętowo Graniczne są radosnym dniem dla nas wszystkich. Dziękuję wszystkim za tę radość i serdecznie gratuluję - powiedział wicestarosta, Kazimierz Chyła przyjmując od Pani Wójt kęs dożynkowego bochna. - Życzę aby już za rok, kolejne dożynki były jeszcze weselsze i jeszcze bardziej bogate. I nie są to tylko kurtuazyjne, czcze życzenia. W pełni potwierdzam słowa wypowiedziane tutaj przez Panią Wójt, że gmina Smętowo Graniczne rozwija się bardzo, bardzo dobrze. Do wymienionych inwestycji dodani jeszcze bardzo ważną inwestycję jaka jest budowa obwodnicy. Jedziecie pełna parą w XXI wiek. Gratuluje. Tak trzymać - powiedział wicestarosta, Kazimierz Chyła. Tradycyjnie, Pani Wójt dzieliła się bochnem dożynkowego chleba ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. A na dożynkowej scenie rozpoczęły się występy artystyczne. Jako pierwszy wystąpił zespół folklorystyczny "Rychławiaki" z pobliskiej Rychławy. Szczególnie gorąco oklaskiwano kilkuletniego chłopczyka dziarsko grającego na diabelskich skrzypcach. Był to Jakub Grzemski, któremu dzielnie towarzyszyła mama Wioletta oraz dziadek Henryk Woźnicki. Następnie wystąpiły dwa zespoły z Kamionki. Zespół „Barka" działający przy parafii Kamionka oraz zespół taneczny „Kamyczek" działający przy Szkole Podstawowej w Kamionce. Po porcji dynamicznych, młodzieżowych rytmów i kolorowych tańców nastąpiła chwila refleksji. Na scenie wystąpił zespół „Złota Jesień" z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie. Po tym zespole ponownie oklaskiwano kolejny zespół z Kamionki. Tym razem był to zespół „Florenter" z parafii Kamionka. W przerwach pomiędzy wy¬stępami zespołów ogłaszane były wyniki dożynkowych konkursów oraz loterii fantowej zorganizowanej przez miejscowy „Caritas". Oczywiście nieustannie korzysta¬no z przygotowanych atrakcji kulinarnych i rozrywkowych. Częstowano się bezpłatną kiełbaską z rożna oraz smakowitą grochówką z wojskowej garkuchni. Wielbi¬ciele słodkości mieli okazję kosztować wspaniałe ciasta przygotowane przez panie z „Caritasu" Kamionka oraz wziąć udział w loterii fantowej. Spore kolejki ustawiały się do stoiska ZOZ „Medical" gdzie można było zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić puls i poznać zawartość cukru w organizmie. Równolegle z uroczystościami na stadionie odbywał się Turniej Siatkówki Mężczyzn na przykościelnym boisku.
Gdy już zbliżało się ku zachodowi słońca rozpoczęła się zabawa ludowa. Do tańca grał "człowiek orkiestra" czyli Wojciech Lipski z Frący a następnie bawił tanecznie gości D J Marus.Dożynkowa zabawa trwała do przysłowiowego „białego rana".

Nietypowy konkurs
SYMPATYCZNY PYSZCZEK
Na tegorocznych Dożynkach Gminno-Parafialnych w Kamionce rozstrzygnięto konkurs na „Najsympatyczniejszy pyszczek".Konkurs wzbudził spore zainteresowanie. Organizatorzy nie wprowadzili żadnych ograniczeń a więc w konkursie mogły startować dosłownie wszystkie zwierzęta domowe i gospodarskie. Do konkursu zgłoszono psy, koty, rybki a nawet kozę. Jury miało „twardy orzech" do zgryzienia bo wszystkie te zwierzęta były prze-sympatyczne. W konsekwencji uznano, że najsprawiedliwszym werdyktem będzie przyznanie, dla wszystkich zwierząt zgłoszonych do konkursu tytułu „Najsympatyczniejszego pyszczka".
I tak w kategorii pieski tytuł przyznano dla pudla Majka, którego właścicielami byli Daniela i Jurand Kolaska oraz dla bernardyna Bella, którego właścicielem była Iwona Jabłonka. Wśród kotów najsympatyczniejszym pyszczkiem był kot Szada, którego opiekunem była Wiktoria Kotowska. Wśród pozostałych zwierząt utytułowano rybkę zaprezentowana przez Weronikę Pasterską oraz kozę przyprowadzona przez Łukasza Mąkosa.


Jeden z najsympatyczniejszych pyszczków

-pudla Majka prezentuje Jurand KolaskaDodane przez parafia dnia listopad 01 2011 23:22:35 4686 Czytań · Drukuj
PISANO O NAS
A ksiądz Maradona na gitarze gra...
Budują A-1
Całym sercem dla Boga
CHLEB PODZIELONY - Dożynki Gminno-Parafialne- Kamionka 2011
Dożynki Parafialne w Kamionce
Festyn Rodzinny na Sportowo
Historia jednego boiska
Jerzy Engel gościł u naszych sąsiadów - Mają swoje boisko
Kamionka - historia w pigułce
Kiedy pielgrzymi z Kamionki do Maryi wędrują...
Kościoły w gminie Smętowo i Kościoły Kociewia
Kościół św. Andrzeja Boboli w Kamionce
Ksiądz Maradona
Ks. Maradona - człowiek nietuzinkowy
Ludzie Sportu –wywiad z Maradoną, księdzem Andrzejem Talińskim z Kamionki.
Maradona z Kamionki
Młodzi sportowcy balowali w Smętowie
O Kamionce, muzykowaniu i księdzu, co go Maradona zwą...
Parafialne bieganie na przełaj
Parafia Kamionka. O Proboszczu mówią "ksiądz Maradona"
Parafia św. Mateusza w Nowem. KRONIKA
Parafia w Kamionce – młoda stażem i duchem
Rodzinnie i sportowo zrobiło się w Kamionce
Rozbiegana diecezja
Szkoła w Kamionce - historia i teraźniejszość
Świątynia bez kapłana
W jedności siła!
W niewoli własnej aktywności
W tej parafii lubią sport i muzykę
Woziwoda... czyli o o tym, jak połaczyć naukę z przyjemnością
Zaczęło się od sikawki
Z boku autostrady wszystko gorzej wygląda. Polska dwóch prędkości
Życie duchowe Kamionki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.